eShop pro milovníky prasátek chovaných v domácnosti

Krmivo

Roboran pro prasata 

Cena:
Dostupnost:skladem
Množství:


Roboran pro prasátka

Proč právě ROBORAN? Na trhu je několik běžně dostupných
vitamínových a minerálních přípravků pro prasata.  Trh v ČR je tak malý, že se výrobcům
nevyplatí vyrábět přípravky pro naše prasátka, u kterých je prioritou jejich
zdraví, vitalita a naopak je nežádoucí aby zbytečně přibývala na váze. To
znamená, že zatím všechny přípravky jsou vyvinuty pro prasátka ve velkochovech
a obsahují příměsi pro zvýšení chuti k jídlu a pro vyšší přírůstky na
váze. Roboran
těchto příměsí obsahuje nejméně. 
  Pro členy ČKMPCHVD,z.s. platí cena 95,-Kč

Jak ROBORAN používat?


Přidávat dle návodu na obalu v plné dávce každý den do krmení doporučujeme těm prasátkům, která nejsou krmena naší kompletní krmnou směsí. To platí i pro prasátka, která jsou naší krmnou směsí krmena jen v části roku (většinou v zimních měsících). Těm pak doporučujeme ve stejné dávce podávat Roboran v době, kdy naší směsí krmena nejsou (většinou ve zbytku roku).

Přidávat Roboran do naší krmné směsi doporučujeme prasátkům, která mají nějaký zdravotní problém a to i ve větších dávkách samozřejmě po poradě s naším veterinářem.

Přidávat Roboran každý den v poloviční doporučujemeprasátkům, která jsou krmena naší kompletní směsí jen z části a dostávajíi ovoce a zeleninu.

Přidávat Roboran do naší krmné směsi v dávkách dle návodu na obalu doporučujeme NEKASTROVANÝM PRASINKÁM pět dní před započetím říje a po dobu říje! Těm nekastrovaným prasinkám, které nejsou krmeny naší krmnou směsí,  nebo v době kdy jí nejsou krmeny, doporučujeme podávat Roboran pět dní před započetím říje a v době říje ve dvojnásobných dávkách. Tento postup doporučujeme protože se nám stává, že nekastrované prasinky mají v době říje pohybové potíže, které pravděpodobně vznikají rychlejším odplavováním vápníku. Vyzkoušeli  jsme to u několika nekastrovaných prasinek a funguje to!  

« zpět