No block: GBOOK_LINK_CZ in file: templates/lemon/gbook_link.tpl
Český klub majitelů prasátek chovaných v domácnosti, o.s.

Kompletní krmná směs pro prasátka chovaná v domácnosti

balení 25kg cena pro členy 550,-  pro ostatní 750,- Kč 

Kompletní krmná směs pro prasátka chovaná v domácnosti

Na trhu v ČR je pár dostupných krmných směsí pro prasátka chovaná jako společník. Všechny tyto směsi jsme nechali posoudit našimi veterináři a všechny byli vyhodnoceny jako nevhodné. Většinou pro zbytečně vysokou kalorickou hodnotu nebo pro naše prasátka nevhodné složení a poměry vitamínů a minerálních látek. Proto jsme spolu s naším veterinářem panem MVDr. Petrem Matušinou vyvinuli kompletní krmnou směs která má nízkou energetickou hodnotu a obsahuje optimálně vyvážený poměr vitamínů a minerálních látek potřebných pro naše prasátka. Tuto krmnou směs pro nás vyrábí Uničovská firma UNIVIT  s.r.o.  

Jak krmnou směs používat?

Prasátkům, která jsou krmena výhradně naší krmnou směsí doporučujeme podávat směs v množství, které je uvedeno na obalu.    

Prasátkům, která jsou krmena i ovocem a zeleninou doporučujeme podávat naši krmnou směs v poloviční denní dávce spolu s Roboranem.

Prasátkům, která mají přes den přístup k pastvě a nejsou krmena jinak, než naší směsí doporučujeme denní dávku snížit o jednu třetinu a podávat spolu s Roboranem.

       Kompletní krmnou směs můžete zakoupit nově i v plastových barelech o obsahu 20 kg nebo v plastových kbelících o obsahu 12 kg 

 Barel 20kg cena pro členy 710,- Kč pro ostatní 870,- Kč 

Kbelík 12kg cena pro členy 510,- Kč pro ostatní 710,-    

       

Pamlsky pro prasátka chovaná v domácnosti

balení 250g cena pro členy 55,- pro ostatní 110,- Kč  

Pamlsky pro prasátka

My všichni, kteří žijeme s prasátky jako se společníky, víme, že bez pamlsků to nejde.  Abychom zbytečně nedávali prasátkům nevhodné,většinou vysoce kalorické odměny, vyvinuli jsme ve spolupráci s naším
veterinářem panem MVDr.Petrem Matušinou nízkokalorické pamlsky. Pamlsky nelepí a vůbec se nedrobí, takže se dají nosit volně v kapse a vždy máme po ruce ovládací prostředek na naše prasátko. Pamlsky pro nás vyrábí stejně jako krmivo Uničovská firma Univit s.r.o. Dodáváme je v příchutích: rýže, špenát, kukuřice, červená řepa a mix.


Roboran pro prasata

balení 1kg cena pro členy 80,- Kč pro ostatní 100,- Kč

Roboran pro prasátka

Proč právě ROBORAN? Na trhu je několik běžně dostupných vitamínových a minerálních přípravků pro prasata.  Trh v ČR je tak malý, že se výrobcům nevyplatí vyrábět přípravky pro naše prasátka, u kterých je prioritou jejich zdraví, vitalita a naopak je nežádoucí aby zbytečně přibývala na váze. To znamená, že zatím všechny přípravky jsou vyvinuty pro prasátka ve velkochovech a obsahují příměsi pro zvýšení chuti k jídlu a pro vyšší přírůstky na váze. Roboran těchto příměsí obsahuje nejméně.

Jak ROBORAN používat?
Přidávat dle návodu na obalu v plné dávce každý den do krmení doporučujeme těm prasátkům, která nejsou krmena naší kompletní krmnou směsí. To platí i pro prasátka, která jsou naší krmnou směsí krmena jen v části roku (většinou v zimních měsících). Těm pak doporučujeme ve stejné dávce podávat Roboran v době, kdy naší směsí krmena nejsou (většinou ve zbytku roku).

Přidávat Roboran do naší krmné směsi doporučujeme prasátkům,která mají nějaký zdravotní problém a to i ve větších dávkách samozřejmě po poradě s naším veterinářem.

Přidávat Roboran každý den v poloviční doporučujeme prasátkům, která jsou krmena naší kompletní směsí jen z části a dostávají i ovoce a zeleninu.

Přidávat Roboran do naší krmné směsi v dávkách dle návodu na obalu doporučujeme NEKASTROVANÝM PRASINKÁM pět dní před započetím říje a po dobu říje! Těm nekastrovaným prasinkám, které nejsou krmeny naší krmnou směsí,  nebo v době kdy jí nejsou krmeny, doporučujeme podávat Roboran pět dní před započetím říje a v době říje ve dvojnásobných dávkách. Tento postup doporučujeme protože se nám stává, že nekastrované prasinky mají v době říje pohybové potíže, které pravděpodobně vznikají rychlejším odplavováním vápníku. Vyzkoušeli  jsme to u několika nekastrovaných prasinek a funguje to!

Pamlsky CHONDRO 

balení 200g cena pro členy 90,- Kč pro ostatní 170,- Kč

         

           

Pamlsky s chondroprotektivy pro prasátka

Každý pohyb přináší vždy tření. Protože se prasátka jako živočišný druh pohybují, ale také neustále zvyšují svou hmotnost, jsou pochopitelně velmi náchylná k brzkému opotřebení kloubního aparátu. Tuto pravdu prohlubuje skutečnost, že prasátka mazlíčci nekončí po ½ roce života na talíři, ale žijí mnoho let. Museli jsme tedy hledat způsob, jak prasátkům pomoct. Bohužel ani jeden z přípravků dostupných na našem trhu určených koně, psy, či pro nás lidi, nebyl pro prasátka ideální. Ať již to bylo z důvodu složení, formy, nechutnosti nebo pachu.

Všichni víme, jak velmi obtížné je podat prasátku cokoli, co nechce pozřít. Proto jsme požádali našeho veterinárního lékaře MVDr.Petra Matušinu,MBA aby ve spolupráci s panem MVDr. Jiřím Neužilem z firmy Univit s.r.o. vymysleli pro naše mazlíčky  vhodný způsob podání kloubní výživy.

TAK VZNIKLY PAMLSKY PRO PRASÁTKA S CHONDROPROTEKTIVY

Nahradili jsme naše stávající pamlsky novými a již po pár měsících testování máme velmi kladné ohlasy. Prasátka je nejen velmi ochotně přijímají, ale někteří jedinci se začali i viditelně lépe pohybovat. Jedinou negativní zkušeností byly případy, kdy prasátko dostalo pamlsků výrazně více, než bylo v návodu doporučeno. To se pak dostavila i zácpa. Proto zdůrazňujeme nutnost nepřekročit dávkování a upravit počet podaných pamlsků dle individuální snášenlivosti.