poslední aktualizace 6.12.2017                                                                                   

prasatkovdomacnosti@seznam.cz  608919996, 777212160, 777628626

Vzhledem k přehlednosti informací o AFM najdete klubové novinky v kategorii CO SE U NÁS DĚJE 2017

Vážení přátelé, srdečně Vás zveme na Vánoční prasobesídku která se koná v sobotu 16.12.2017 POZOR!!! Na nové adrese Viniční usedlost Kotlářka, Kotlářka 115, 150 00 Praha 5 a to od 14.00 hodin. Zlatým hřebem akce bude dražba obrazu PRACEČÍ VÁNOCE (vidíte ho na pozvánce) olej na plátně 20x25cm od naší úžasné kolegyně Táni Brukové. Vyvolávací cena je (ku příležitosti již osmé prasobesídky a ať je nějaká legrace 😊 8,- Kč Veškerý výtěžek bude samozřejmě použit pro potřeby našich útulkářů. Jako každý rok bude na místě koš, do kterého budete moci dávat dárky pro naše zachráněná prasátka. Mimo toho co darujete každoročně si prasátka letos přejí jablka, okurky, rajčata, saláty, žaludy a naše Ferda II. Obrovská si moc přeje psí granule ( nutné tajit před naším panem doktorem!!!!)

Prosíme Vás o nahlášení účasti - to aby byl dostatek jídla a také nám napište, jaké zboží Vám máme na Kotlářku přivézt. Bez běhání s pytli na rameni ve společenském oděvu a vysokých podpatcích už si besídku ani neumím představit 😊

Těšíme se na Vás

Martina


 

10.11.2017
Nepřehlédněte! Nakupujete na internetu? Zapojili jsme se do projektu GIVT, který spolupracuje s více než 800 e-shopy. Stačí před každým nákupem navštívit www.givt.cz – část peněz z Vašeho nákupu půjde na naši organizaci a vy nezaplatíte nic navíc! Děkujeme, že na nás myslíte :) Mrkněte na tohle krátké video, které Vám vysvětlí, jak to funguje! http://bit.ly/Jaktofunguje

 

AFRICKÝ MOR PRASAT - OKRES ZLÍN

13.7.2017 s odvoláním na nařízení SVS ze dne 13.7.2017 rozšiřujeme nařízení týkající se našich prasátek v zasažené oblasti, tj. všechna katastrální území okresu Zlín o tyto body:

 

1.       S okamžitou platností musí být prasátko chováno výhradně v ustájovacím místě BEZ VÝBĚHU!

2.       S okamžitou platností se zakazuje krmit prasátko zelenou pící!

3.       S okamžitou platností se zakazuje podestýlat prasátku slámou!

4.       S okamžitou platností se nařizuje k jakékoli manipulaci s prasátkem používat výhradně vyčleněný oděv a obuv!

Apelujeme na naše členy ze zasažené oblasti, aby výše uvedené body stejně tak jako ty, které jsme zmínili již 27.6.2017 bezmezně dodržovali. Postihy pro prasátka z nedodržení jsou, jak vyplývá z dokumentu fatální a pro majitele mnohdy likvidační. Dokument zde.

  

 

29.6.2017 Africký mor prasat, informace z dnešního jednání se SVS ČR. Apelujeme na všechny naše členy a nejen ty, aby všechny níže uvedené body bezmezně dodržovali!!! Nastalá situace je opravdu obrovský problém a zejména majitelům prasátek v zasažené oblasti z nedodržení hrozí nemalé postihy finanční a o důsledcích pro prasátka ani nemluvím ☹

 

A.      A. Informace týkající se prasátek s pobytem mimo zasaženou oblast (k dnešnímu dni mimo okres Zlín)

1.       S okamžitou platností platí přísný zákaz chození na jakákoli místa, kde se vyskytují divoká prasata. (les, louky atd….)

2.       S okamžitou platností platí zákaz jakéhokoli přesunu prasátek z místa pobytu.

3.       Každý úhyn prasátka musí být neprodleně hlášen místně příslušné Krajské veterinární správě a vedení klubu a v žádném případě nesmí být uhynulé prasátko pohřbeno bez vědomí KVS a jinak, než nařizuje zákon!

4.       S okamžitou platností je nutné zamezit krmení prasátka kuchyňským odpadem (bohužel se to mnohdy děje přes to, že to zákon zakazuje) a jakýmkoli krmivem neznámého původu!

 

B.      B.Informace týkající se prasátek s pobytem v zasažené oblasti ( k dnešnímu dni okres Zlín)

 1.       S okamžitou platností platí přísný zákaz vycházení mimo místo pobytu.

2.       S okamžitou platností platí zákaz jakéhokoli přesunu prasátek z místa pobytu.

3.       Každý úhyn prasátka musí být neprodleně hlášen místně příslušné Krajské veterinární správě a vedení klubu a v žádném případě nesmí být uhynulé prasátko pohřbeno bez vědomí KVS a jinak, než nařizuje zákon!

4.       S okamžitou platností je nutné zamezit krmení prasátka kuchyňským odpadem (bohužel se to mnohdy děje přes to, že to zákon zakazuje) a jakýmkoli krmivem neznámého původu.

5.       S okamžitou platností je nutné instalovat desinfekční rohož, bez jejíhož použití nesmí nikdo (ani majitel) vstoupit do prostoru kde se prasátko pohybuje. ****

6.       S okamžitou platností zamezit přístup cizích osob a zvířat do míst, kde se prasátko pohybuje (zákaz jakýchkoli návštěv!)

7.       Do 12.00hodin dne 30.6.2017 je nutné nahlásit prasátko Obecnímu úřadu v místě pobytu. (vezměte si sebou potvrzení o registraci v našem sdružení).

 

*** - jako desinfekce do rohože je nejvhodnější použít chloramin.

 

V případě že budete mít jakýkoli dotaz, 24 hodin denně volejte 608919996, 777212160. Martina Katzerová

 

 

 25.6.2017 Vážení přátelé, prasopexeso od Jany Brabcové je hotové, tak můžete objednávat mailem :-) Cena je 100,- Kč a zakoupením přispějeta celou částkou na naše zachráněná prasátka :-) (kliknutím na foto uvidíte všechny tři listy

 

 

 

24.6.2017 Na úplně všechny fotky z letošních Sedmihorek se můžete podívat kliknutím na Bůčínka :-)16.5. a zase na zachráněná prasátka dřel Oskar, když točil Snídani s Novou. Obrovské díky nejen jemu, mámě Kamille ale hlavně dvounohé ségře Adélce, úžasné roční holčičce, která vydrží celý den na Křivoklátě, domů dorazí v sedm večer a v pět ráno zase jede točit na Barrandov 😊 Mockrát děkuju i naší paní účetní Aleně, za dvoudenní maraton v hlídání Adélky. Oskare, holky jste super 😊 Na všechny fotky se můžete podívat kliknutím na foto Oskara s tvůrci Snídaně :-)


A ještě Oskouš jako nový meteorolog na Nově :-)


 

15.5. opět pro zachráněná prasátka pracoval Oskárek. Točil zahraniční, historický film na hradě Křivoklát. Mockrát děkujeme za honorář 😊 Díky mooooc Martina na fotky se můžete podívat kliknutím na Oskouše v ohrádce :-)


 

  

Vážení přátelé, srdečně Vás zveme do SEDMIHOREK 😊 Máme ještě volné chatičky, takže kdo chce dorazit a nemá ještě objednanou chatku pište na prasomail: prasatkovdomacnosti@seznam.cz  Martina


 

 

 

21.4. proběhla poslední jarní objížděcí vet. akce pro netransportovatelná prasátka. Tentokrát máme jen fotky Prettynčiných pacek, protože akce byla náročná jak z hlediska počtu ošetřovaných prasátek, tak z hlediska ujetých kilometrů a my jsme spěchali. Ošetřili jsme Mária ze Zelenče, Spajkyho, Prettynku, Henryho z Říčan, Bobíka divočáka, Tondu Rintu, Turnovskou Belinku a Káju, Mirečku z Kroclova, Cherynku s Barčou z Hodějovic a Jůlinku Férovou. Na fotografiích vidíte skvělou práci našeho pana doktora na Prettinčiných pacičkách před a po :-) Martina

 

 

 8.4.2017 natáčeli Oskar a Fredy Zprávičky pro ČT Déčko. Podívat se můžete zde , jen je třeba najít datum 8.4. :-) Martina

 

A nakonec CIBULKA 8.4.2017 Děkuju všem, kteří pomáhali jmenovitě Kamče, Honzovi, Márovi, Standovi a Heleně. Bez vás bychom to s tolika prasátky a dvěma televizními štáby nedali. Díky moc 😊 Děkujeme také Karolíně, za úžasné fotky. Jestli máte chuť je jich téměř 300 fotek tak klikněte na foto Charlotky. Spousta fotek stojí za to :-)


  

8.4.2017 jsme měli hned akce dvě, Moravskou objížděčku a Cibulku. Moravský tým vyjížděl dřív, takže nejprve Morava. Jsou to borci, a ještě nadmíru kultivovaní 😊 Nevím, jak to dělají, ale všimněte si, jak jsou všichni čistí, jeřáb vypadá jako bychom jim ho právě přivezli a o síti ani nemluvím. Máme se my čuňata co učit 😊 Na všechny fotky se můžete podívat kliknutím jak jinak než na foto mistra Sidíčka z útulku Tibet :-)


 


7.4.2017 také proběhla třetí objížděcí akce pro netransportovatelná prasátka. Tentokrát jsme si pěkně protáhli těla, protože jsme měli téměř všechna prasátka 100+ ☹ Ošetřili jsme Nerouška, Žolinku s Kesinkou, Oskara s Honzíkem, Arnošta, Tabbouše, Kvíka Ševečka,Piggyho z Ledců a na závěr naše milované Kuňačky 😊 Počasí nám tentokrát velmi nepřálo, prasoauto budu umývat celý den a nejsem si jistá, zda z něj veškeré bláto vůbec dostanu ☹ Martina. Na všechny fotky z akce se můžete podívat kliknutím na foto Nerouška z Vršovic :-)


 

 

6. a 7.4.2017 jsme se jako každý rok účastnili doprovodného programu Nadace na ochranu zvířat na FORPETS. Za dvounožce byla zase Jana Brabcová, které tímto mockrát děkujeme nejen za ty dva dny, které na výstavišti strávila s naším stánkem, za její přednášky, ale hlavně za 2.300,- které jsme vysypali z klubové kasičky. Díky moc. Za prasátka byli Jůlinka s Pepou Pástorovi a Oskar. Jim i rodičům také velké díky 😊 Martina Na všechny fotky z akce se můžete podívat kliknutím na foto Jůlinky a zachráněného Pepy z Mostu 😊17.3. proběhla letošní druhá jarní veterinární objížděcí akce pro netransportovatelná prasátka. Ošetřili jsme Otylku, Olivera z Dubče, Jarouška, Listíka, Filípka z Heřmaňáku, Dixe z Hradce, Ferdu Šnajdra a Milovickou divočáckou trojici. Všichni rodiče mají obrovskou pochvalu, prasoni byli připraveni a nikde jsme je nemuseli nahahánět. Zbyl nám proto čas na jarní piknik v lese a tak jsme po dlouhé době poobědvali Alenčin úžasný catering kultivovaně v přírodě a nikoli za jízdy v autě :-) Na všechny fotky z akce se můžete podívat kliknutím na Listíčka z Kraborovic :-) Martina

 

 


3.3.2017 proběhla letošní první jarní vet.akce pro netransportovatelná prasátka. Ošetřili jsme Barborku a Johankou z Jílového, Bobíka z Měchenic, Milivoje Chrochtíka, zachráněného Olivera z Orlíku (stal se prozatím skokanem roku, gaučík mu za chvilku nebude stačit 😊, rezidentku domu dětí a mládeže ve Strakonicích Amálku (ošetření už opravdu potřebovala – přerostlé spárky na fotografii jsou její ☹, Montgomeryho ze Stodu a novou členku Marušku z Plzně. Všem rodičům ošetřovaných prasátek děkujeme za spolupráci, prasátka byla zavřená a kdyby nás nezdržela objížďka před Stodem, předjeli bychom můj itinerář o celou hodinu 😊 Martina Katzerová. Zapomínali jsme fotit, takže uvidíte jen skokana Olivera a úžasnou, milou prasinku Amálku ze Strakonic a její pacičky ☹ kliknutím na foto Olivera


 


 24 .2.2017 Oskárek a Fredy na TV Déčko v pořadu TELEFON zde :-)

 

 23.2.2017 Lilinka z Bratislavy na stránkách Bratislava-Dnes 24. Celý článek si přečtete kliknutím na foto Bratislavské Lilinky


 

 15.2.2017 Turnovská Belinka, Kája, Žolinka, Kesinka a Neroušek hned ve dvou reportážích TV Barrandov v pořadu,, Takhle si tu žijeme" zde a zde :-)

 

 13.2.2017 opět pro prasátka pracoval Oskárek. Fotil reklamu pro Škodovku. Kamčo Oskare, Díky moc za honorář :-)  Martina Na všechny fotky se můžete podívat kliknutím na foto naší hvězdy :-)

 

 


24.1. jsme natáčeli s Turnovskou Belinkou, Kájou a jejich maminkou Alčou Mylerovou reportáž do pořadu TV Barrandov - Takhle si tu žijeme. Na prasoně se budete moci podívat až v televizi, nemají rádi návštěvy a tak se nechtěli ani fotit. Alespoň foto jejich kozí kámošky Lízinky, která měla právě své dny a děsně studovala stativ, ze kterého se linula vůně pana kameramana 😊

 


 

 

 

  

15.1.2017 dnes pro prasátka (navzdory tomu, že se mu včera na sjezdovce polámala maminka) pracoval opět Oskárek. Točil novou znělku pro pořad TV Barrandov ,, Takhle si tu žijeme" Oskare, Kamčo, Honzo a Adélko mockrát děkujeme za honorář! Díky jste úžasný :-) Martina Na všechny fotografie z akce se můžete podívat kliknutím na naší hvězdu Oskouše :-)


 

10.1.2017 Vážení přátelé, máme termín letošních Sedmihorek a to oficiálně sobota – neděle 17-18.6.2017, ale stejně tak jako v předešlých letech, můžete přijet již v pátek. Ceník na letošní rok najdete v rubrice ,,Společné akce 2017-Sedmihorky 2017".  Zálohu je třeba zaslat na klubový účet do 1.4.2017 a doplatky se budou buď vybírat v sobotu 17.6.2017 v Sedmihorkách, nebo (spadneme li v březnu do povinnosti EET) je budete muset zaslat na prasoúčet do 10.6.2017. O situaci s EET Vás budeme informovat. Prosím napište nám o jakou chatku a na kolik nocí máte zájem. Těšíme se :O)

Martina Katzerová


10.1.2017 Vážení přátelé, hlaste se prosím na jarní objížděcí veterinární akce pro netransportovatelná prasátka - celá ČR, které budou probíhat v březnu a dubnu. Uzávěrka objednávek je 10.2. 2017. Po té naplánujeme trasy a budeme vás informovat o datu a přibližném čase našeho dojezdu. Do mailu nám prosím napište jaké úkony je třeba u vašeho prasátka provádět (vakcinace, úprava spárků a zubů, odčervení, čištění očí a uší, vyšetření výtěrů či krve atd.) V případě že potřebujete nějaký nestandartní úkon, uveďte o jaký problém se jedná, aby se naši veterináři mohli připravit. Také napište, jaké zboží vám máme přivézt (pytle, roborany, pamlsky chondra atd.)

Děkujeme a těšíme se na Vás.

Martina Katzerová


8.1.2017 jsme se účastnili doprovodného programu u příležitosti umisťovací výstavy koček v Toulcově dvoře. Z klubové kasičky se na konci akce vysypalo 1.130,- Kč. Díky moc Janě Brabcové a Kamče Vaštové za další den strávený pro prasátka :-) Díky moc Martina. Na všechny fotky z akce se můžete podívat kliknutím na foto Oskara :-)


 

 

6.1.2017 v prosinci nám FB spočítal horoskop pro naši stránku a vyvěštil nám úspěšný rok hned od začátku, plný příjmů a zdaru ve všech našich konáních. Ač na věštby nevěřím, možná začnu, protože zatím to vypadá dobře. První práci jsme měli už 5.1. pracoval Oskárek pro TV Barrandov točil s paní Pavlínou Wolfovou a panem Alešem Cibulkou pro pořad ,,Můžu dál“ a hned druhý den točil zase Oskárek pro ČT Déčko pořad Telefon. Mockrát děkujeme za honoráře a doufáme, že nám štěstí vydrží :-) Martina

 

  Oskárek při natáčení ,,Můžu dál"

Oskárek při natáčení ,,TELEFONU"

 

 

 

 

 17.12.2016 Vánoční prasoklubová besídka se letos obzvlášť vydařila. Děkujeme všem dárcům za dary pro naše útulkáře – bylo jich tolik, že se málem nevešly do auta:-) Z klub...ové kasičky jsme večer vysypali něco málo přes 1.300,- Kč. Prodávala se hlavně prasátka od Jany Brabcové, takže také jí, velké díky :-) Martina Na všechny fotky z akce se můžete podívat kliknutím na foto PRASOBAB s naším panem doktorem :-)