No block: GBOOK_LINK_CZ in file: templates/lemon/gbook_link.tpl
Český klub majitelů prasátek chovaných v domácnosti, o.s.

Společné veterinární akce.

Dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim pořádáme klubovou veterinární akci v areálu TANKODROMU MILOVICE. O termínech se vždy dozvíte s předstihem na našich stránkách a z rozeslaných mailů. Akce se pořádají zaprvé proto, že většině prasátek není možné ošetřit spárky a zuby bez použití fixační sítě a jeřábu a za druhé z důvodu vakcinace. Výrobci vakcín proti července prasat nepočítají s tím, že bude potřeba očkovat jen jedno prasátko a tak nejmenší balení vakcíny je pro 50 prasátek. Po otevření je třeba vakcínu spotřebovat do 4 hodin. Aby si každý z nás nemusel kupovat 50 dávek dvakrát ročně, očkujeme hromadně.

Objížděcí veterinární akce pro netransportovatelná prasátka.

Vždy do 1.2 a 1.9  je možné přihlásit se na naše objížděcí veterinární akce pro prasátka, která se nemohou v dubnu a v říjnu dostavit na společnou akci v Praze na Cibulce. Po uzávěrce naplánujeme trasy a obvoláme objednaná prasátka s datem a přibližným časem našeho příjezdu. Objížděcí akce se z pravidla konají na jaře v březnu, dubnu a květnu a na podzim v září, říjnu a listopadu. Co se týká cen za preventivní úkony při objížděcích akcích, aktuálně jsou takové:

Vakcinace: 450,-

Odčervení: 200,-

Úprava spárků: 450,- - 1.000,- Kč (podle náročnosti)

Úprava zubů: 350,-

Oči/ čištění: 100,-

Uši/ čištění 100,-

Aplikace čipu: 200,-

Dále se prasátka ošetřovaná při konkrétní akci dělí o náklady na pohonné hmoty a obsluhu jeřábu. Jednotná cena je 550,- Kč za jedno prasátko. Cena nákladů na PH se liší počtem ujetých km a aktuální cenou PH. Tyto náklady se dělí počtem v ten den objetých adres. 

Prasátkům, jejichž majitelé nejsou členy klubu, se k celkové částce připočítává 50%. Je to proto, že veškeré vybavení (jeřáb, síť, brusky, pájky atd. ) a také jejich servis se hradí z klubových prostředků.

 

 

Důležité!!!

Doporučujeme všem majitelům prasátek, aby své miláčky zvykali na jízdu autem! Vždy je finančně méně nákladné dostavit se na hromadnou veterinární akci, nežli se zapsat do objížděcí akce. Dále je třeba si uvědomit, že během prasečího života může dojít k situacím, které ani doma řešit nepůjdou a bez cesty na veterinární kliniku se neobejdou.